Шостка.UA

Біженці зрадники, мігранти – чи жертви злочинності та вимушено переміщені особи ?

Жовтень 29
13:18 2016

Біженці зрадники, мігранти – чи жертви злочинності та вимушено переміщені особи ?

Біженці- хто вони? Зрадники чи  жертви злочинності та вимушено переміщені особи? Саме таке питання хвилює деякі верстви населення, в цьому ми і спробуємо знайти істину правдивої сторони конфліктного питання.

Що ж таке взагалі бути переселенцем: змінити стиль життя, сумувати за улюбленими вулицями свого міста, ненавидіти феєрверки, кожного дня по телефону прощатися зі своїми родичами та знати що можливо вже нічого не повернути…?

dya-stat

Саме таке зображення з наближено точним окресленням  «ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ»  ми змогли побачити у Володимира Виноградова, колишнього працівника правоохоронних органів, переселенця з зони тимчасово окупованої території Луганської області. На даний час він є директором  Сумського офісу Української Гельсінської спілки, представника Данської ради по біженцям DRC. Крім цього він надає безоплатну юридичну допомогу ВПО, мотивує це тим, що В Україні за для отримання правової допомоги треба викласти “Кругленьку суму…”.

Олена Абаєва – переселенка із м. Донецьк, позитивна жінка зі цілеспрямованою позицією та життєвим кредо “Живемо заради дітей, та для їхнього блага”. Вона відкрила спеціалізований центр «Щасливі діти» для дітей з особливим розвитком. У Олени двоє дітей, переїхала до м. Суми у 2014 році, в червні місяці, коли почалися обстріли у великій кількості.

Как только начались обстрелы у меня не возникало ни малейших сомнений о переезде. Я имею двоих детей и их безопасность у меня стоит на первом месте. Мы собрали вещи и выехали к сестре в Сумскую область. В 2014 году люди были очень открытыми к таким как мы, относились с сопереживанием и пытались протянуть руку помощи. В данный момент проблема очень обострилась, некоторые переселенцы ведут себя не очень хорошо, возможно даже не адекватно, и возникают конфликтные ситуации. Изначально нам предоставили домик, он был, конечно, без определенных удобств, но это было удивительное место.”

На питання, як їй пришла думка щодо створення спеціального центру для дітей, Олена дала саме таку відповідь:

Мой младший сынок родился особым малышом, он – аутист.  В Сумах  мы столкнулись с проблемой – в городе нет абсолютно ничего для таких ребят, хотя есть государственные учреждения, реабилитационные центры, которые работают над проблемами именно таких детей. Изначально я хотела объединить несколько родителей для подготовки специалистов для дальнейшей работы, но все было напрасно… Затем, я решила все сделать сама. Для получения второго высшего образования по специальности «Психология» я поступила в ВУЗ. Параллельно с обучением я начала искать пути финансирования проекта, изучила  различные программы для переселенцев, но остановилась на   фонде «Возрождение» . Из числа 65 участников, я заняла первое место и получила на создание центра 90 000 грн. Но я понимала, что этой суммы мало. Тогда я подала заявку на участие в еще одном гранте в Сумах и выиграла ещ 18 000 грн.  Но и этих денег оказалось недостаточно. В тот момент  я приняла решение продать квартиру. Как ни странно, но мне это удалось. Ее купили те, кто искренне верит в «светлую» идею ДНР. Таким образом в Донецке мы закрыли ипотеку, а оставшиеся деньги я вложила в создание центра». 

Не винятком став і Віталій Давиденко, переселенець із Луганської області, колишній успішний бізнесмен, а на даний час – т. в. о. голови Липоводолинської райдержадміністрації. Його вимушена історія стала чітко визначеною позицією щодо бандитизму само визначених республік. Сина Віталія викрали чеченці, вони хлопчика  приховували у підвалі та вимагали від батька викуп у розмірі 1 млн грн.  В. Давиденко знайшов гроші та викупив сина, цієї ж ночі на таксі вони покинули свій регіон. На даний час  Віталій займається сільським господарством. У нього півсотні кролів,  качок, та 40 соток землі.

dlya-staty

На питання журналістів щодо висловлення: «Донбас кормил всю Україну», Віталій відповів так:  «Да, такое выражение встречается довольно часто, но согласиться с этим на 100% я не могу, хотя  доля правды в этом есть. Куда бы я не приехал – почти везде бедные регионы, там же, на Донбассе, практически все предприниматели пытались вложить часть денег в развитие инфраструктуры своих городов».

За результатами опитування, проведеного учасниками тренінгу «Голос місцевих ЗМІ» – 70% сумчан (серед опитаних) дотримуються принципу щодо переселенців, які виїхали з зони АТО в інші регіони України: “вони не винні”.

В той же час абсолютна меншість підтримують щодо даних категорій принцип: “не забудемо, не пробачимо, не зрозуміємо”.

Разом з цим, згідно з даними соціологів, існує дещо інше ставлення корінних Сумчан до тих переселенців, які виїхали з зони АТО в Російську Федерацію.

Щодо кількості переселенців на початок жовтня 2016року в Сумській області  взято на облік 1 млн 696 тисяч громадян України, які вимушені були переїхати з Криму та окупованих територій Луганської та Донецької областей, повідомляє сайт Міністерства соціальної політики.

В обласному центрі зайнятості повідомили, що кількість тимчасово переміщених осіб  досягає 16170 чоловік.

В цьому контексті доцільно навести цифри цього року. А саме, скільки від держави вимушені переселенці отримали за останні вісім місяців? Станом на 26 вересня 2016 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту в областях України, на облік взято 1 701 571 переселенець або 1 378 033 сім’ї з Донбасу і Криму. Загалом 994 867 сімей звернулись за призначенням грошової допомоги, 918 625 з них таку допомогу призначено. З початку 2016 року

Цілковито більшість переселенців з окупованих територій налаштовані проти «Русъкого мира» мотивуючи це тим що люди які підтримують дані ідеологічні процеси зомбовані російськими ЗМІ, та інформаційною пропагандою що не можуть відзначити про українське ТБ та інші засоби інформаційної боротьби

Якщо ж подивитися на всіх цих людей можна зробити висновки що не такі ж вони й «гремліни» як їх малюють деякі високопосадовці. Наприклад Міністр внутрішніх справ наголосив що для боротьби з криміналом необхідно вести роботу з облаштуванням переселенців на нову місті життя. А за для цього їм потрібна як допомога зі сторони чиновників так і наша підтримка та відношення співчуття з виникненою ситуацією. Всі ці особистості вірять в світле майбутнє нашої країни, мир на окупованих територіях та повернення додому.

Денис Якименко 

Матеріал підготовлено в межах проекту “Голос місцевих ЗМІ” за підтримки Європейського Союзу

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

vpu19