Шостка.UA

Церковне життя (1943 р.)

Червень 02
07:54 2016

Багато довелось турбуватись і клопотати декому з парахвіян релігійної громади м Шостки поки поновили напівзруйновану велику церкву. Багато помогли в цій справі й міське управління, особливо Німецька Комендатура. На жаль, дехто з віруючих противився тому, щоб парахвія переходила з малої каплички власне, а не церкви, на старому цвинтарі, у велику церкву. Мовляв, не вистачить сил, коштів і людей прикрасити й оздобити велику церкву. Але маловіри прорахувались. Відкриття великої й просторої церкви якраз дуже піднесло й пожвавило релігійне життя нашої парахвії. Більше людей стали одвідувати церкву, приходити з своїми скорботами й печалями в дім Божий, де в єднанні з богом вони одержують втіху й заспокоєння. Віруючі дуже раді й задоволені, що можуть молитися в просторій церкві й вдячні всім тим, хто допоміг відбудувати її.
Пожертви й приношення потекли річкою. Незважаючи на скрутний матеріальний стан більшості громадян, на брак мануфактури, жінки понаносили на оздобу церкви багато вишиваних рушників, скатірок, тюлі й кисеї, якими прикрасили ікону й плащаницю. Принесли також багато квітів і штучних вінків. Жінки з села Лазарівки замовили на свої кошти ікону Воскресіння Христа.
А щодо грошових пожертв, то нема здається людини, яка б вийшла з церкви не пожертвувавши грошей.
Залишилася ще одна невідкладна справа – це заснування при церкві сестричества, яке б клопоталося про старих, недужих і сиріт, виконуючи заповіт Христа. Як знайшлися кошти на прикрасу церкви, так знайдуться вони й на допомогу бідним.
Лапа Ївга (газета «Новий час» №19 (38) за 9 травня 1943 р.)
Підготував В.Кириєвський
http://libraria.ua/issues_list.php/group-325/Новий-час-Шостка

Джерело: http://shostka.ua/

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

vpu19