Вівторок, Січень 16Приєднуйся до нас у соціальних мережах!

Патріотичні сили Шостки вимагають якомога швидше відправити Леніна на смітник історії

В нашому місті залишається актуальною тема: виконання закону про декомунізацію. Це власне демонтаж пам’ятників вождю пролетаріату, та перейменування вулиць. На останній сесії міськради міський голова Микола Нога порушив питання зносу пам’ятника у центрі міста і навіть запропонував замість Леніна встановити пам’ятник Пантелеймону Кулішу.

patrioti

Громадські активісти, які об’єднались навколо ідеї якомога швидше реалізувати виконання законів про декомунізацію та від слів та обіцянок перейти до конкретних дій під час програми «Актуальна камера» (ТРК «Акцент») висловили свою принципову точку зору. Віталій Ляшок, координатор Сумського обласного штабу Дмитра Яроша «ДІЯ»  нагадав, що у свій час саме більшовики руйнували храми, розстрілювали священиків і взагалі винищували українську націю (голодомор, розстріляне відродження – репресії і знищення українських письменників, вчених, культурних діячів, колективізація і тощо). Віталій Олегович закликав усе суспільство об’єднатись навколо національної ідеї, яку не можна будувати,  не розпрощавшись з комуністичним минулим. Дмитро Кеня, громадський активіст, член міжнародного товариства з прав людини переконаний, що Леніну місце на звалищі історії: «Він, висловлюючись технічною мовою «морально устарел». Наши діти вже не знають, хто такий Ленін».

Ольга Шабельникова, депутат міської ради від ПП «Об’єднання «САМОПОМІЧ» продемонструвала список вулиць, з назвами, які пропонують громадські активісти. Народна обраниця зауважила, що громадських діячів обурило, що прізвищами наших героїв земляків, що загинули в зоні АТО, хочуть назвати вулиці, яких не існує на мапі Шостки (у 32 мікрорайоні). Ініціативна група виступила з пропозицією, яку донесли до міського голови Миколи Ноги про те, щоб вул.. Баумана перейменувати на вул.. Івана Євдокименко, вул.. Воровського назвати на честь Василя Кондратенко, а Вулицю Луначарського  — на вул. Сергія Коворотного. Також  були пропозиції ще по 83 вулицям. «По назвах вулиць ми зайняли чітку і виважену історичну позицію», — запевнила Ольга Шабельникова. Цей список направлений до Сумської обласної адміністрації. Згідно з законом про декомунізацію вразі, якщо міський голова не ініціює змінення назв, то ці обов’язки з 21 лютого перейдуть до голови облдержадміністрації. У разі невиконання закону до 21 травня, питанням про декомунізацію буде займатися Кабінет Міністрів України. Мирослав Ляшок, громадсько-політичний діяч, учасник бойових дій нагадав, що патріотичні сили проводили протестні акції з вимогою пришвидшити виконання законів по декомунізації. «Ми утримуємося від радикальних дій, щоб не порушувати спокій у нашому місті. Нам вдалося вибудувати діалог з місцевою владою, мером міста, який пообіцяв у конкретні терміни демонтувати пам’ятник Леніну», — наголосив Мирослав.

Нагадаємо, що в Шостці є три пам’ятника Леніну:

lenin3

lenin2

lenin1

Слід зазначити, що для міських, селищних та сільських голів у разі не виконання закону передбачено відповідне покарання, аж до ув’язнення. Відповідальність за пропаганду комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів для посадових осіб  – 5 років позбавлення волі. Умовно кажучи, якщо радянська назва фігуруватиме на печатках установ, то це вважатиметься пропагандою.2 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.