Шостка.UA

Приєднуйся до гармонії життя

Лютий 06
10:52 2017

Так не хочеться прокидатися, такий хороший ранок, чудовий настрій… Що?!! О ні!! Знову проспав!! Ну чому будильник знову не задзвонив, я ж заводив… Так… ну де ж мої речі?.. Хто їх сюди запроторив?.. Вмиватися, вдягатися, їсти,.. що робити?! Що?! Це не зубна паста! Який жах!! Іду! Вже байдуже… Ні, все я не встигаю!! Все… Бувай… Коли вже хтось ці сходи полагодить?!! А? Що ти кажеш? Швидше, швидше, швидше!! Що? Та куди ж я поклав цей мобільний… Та що це сьогодні? Алло! Так… так, я вже їду… Що? Чого по калюжах швендяти?! Дороги тобі мало?!! Це я не Вам! Чудово, тепер ще й костюм брудний…

Мабуть з кожним траплялося щось подібне. Незаплановані ситуації, непередбачувані події, невчасні пригоди: все це дійсно впливає на нас, а отже й на нашу й без того розхитану психіку.

Щодня з нами трапляється те, що часом зовсім не входить в наші плани. Іноді це приємні несподіванки, але так само це можуть бути недоречні випадки, які знищують наші нервові клітини. Крім того, ми постійно переживаємо за наших рідних і близьких, стреси у навчанні, на роботі чи за її відсутності, додати до того всього цього окупацію Росією наших територій, і отримуємо пересічного смиканого громадянина з порушеною нервовою системою. Таке накопичення негативних емоцій не тільки впливає на їх носія, а й на того, хто потрапив “під гарячу руку”. А отже, — це заразно. Адже: що посієш, те й пожнеш.

В Україні офіційно зареєстровано більше 1,2 мільйона людей, які мають проблеми з психікою. На жаль, ця цифра повільно, але зростає. Підвищення кількості неврозів, психопатій та інших психічних розладів все частіше спостерігається у соціально незахищених громадян, які мають нестабільне матеріальне становище. Ситуація ускладняється появою великих груп постраждалих від війни на Сході України. Люди з такими проблемами є всюди: в школі, на роботі, в транспорті — це частина суспільства.

По суті, у тій чи іншій допомозі психіатрів, психотерапевтів відчуває потребу у різні періоди життя кожна людина. Але сьогодні я хочу розповісти, про свій досвід знайомства з кінізіологом м. Шостки.

Моє знайомство з молодим кінізологом Ольгою Волковою відбулось після дзвінка нашого земляка, який зараз перебуває в зоні проведення АТО, підполковником Євгеном Беляєвим, який пройшов курс реабілітації методом кінізіології.

Ольга на прикладі мого фізичного стану показала, що всі наші дії ведуть до стресу. Думки, емоції, фізична активність, їжа, навколишнє середовище – ось природні джерела стресу. Адже, мусимо собі зізнатись, нас ніколи не вчили методам зняття стресу. В той же час в організмі, що зазнає стрес, починає розвиватись процес, що веде до багатьох серйозних захворювань.

Пані Ольга окремо зауважила, що люди перебуваючи в стані стресу поводяться так, як ніби їм не вистачає повітря. Тривалий стрес знижує опірність їх організму до хвороб. Імунна система слабшає. Емоційні наслідки всього цього – занепокоєння, порушення сну, пам’яті, здатності зосередитися.

Зупиняючись на цьому кінізіолог підкреслила, що не можна вирішити проблему стресу тільки на якомусь одному з рівнів, тому що людина представляє єдину систему. Але почати серйозно ставиться до свого здоров’я, до своїх “нервів” ніколи не пізно!

У кожної хвороби своя причина. Кожна хвороба – це результат контакту нашого тіла з навколишнім світом. Процес життя – це процес контактування. Ми і наше оточення постійно надаємо один на одного взаємний вплив. Іншого способу життя, крім взаємодії, не існує.

Те, що ми зазвичай помічаємо – це не сама хвороба, а лише її симптом, її тілесне вираз. Життя говорить з нами на багатьох мовах. Всі переживання і емоції залишають слід в нашому тілі. Наше тіло – це наша власна історія життя. Історія того, що з нами сталося в минулому, і що для нас емоційною є поточним або хронічним.

Не можна обмежитися тільки таблетками і уколами, потрібно просто прийти до розуміння того, що хоче сказати тіло, і, звичайно, послухатися його. Істинне лікування повинно, отже, складатися не в прагненні усунути симптоми, але в пізнанні і відновлення порушеної гармонії.

Відновлення гармонії і є одним з головних завдань кінізіології.

Повертаючись до мого фізичного стану, пані Оля провела зі мною невеликий експеримент, попросивши мене подумати про погану подію, що відбулась у мене в минулому і візуально продемонструвала як на це реагують м’язи моєї руки. Потім я згадав про приємні події і реакція м’язів змінилась.

Цей нескладний експеримент, візуально продемонстрував як неприємні спогади змушувати мене через м’язи відчувати себе втомленим, скутим і навіть нещасним, а приємні спогади – викликали почуття легкості, розслабленості, свободи і щастя.

Кінізіолог чітко простежила за розвитком дії: що робимо, як розуміємо, адже кожна дія починається, перш за все, з думки і уявлення. При цьому нагадуючи ще раз, що тіло саме по собі захворіти не може, воно – лише проекція свідомості. Воно лише екран, який сам картин не показує.

Підводячи підсумок вона ще раз звернула свою увагу на те, що кожен симптом – це вимога звернутись до себе і дати тілу правильну відповідь на його послання. Задайте питання: “Чому виникла ця проблема, і чому вона хоче навчити”.

Хто навчиться аналізувати свою поведінку і звільняти погані думки, той доб’ється бажаного. Пам’ятайте, Ваше тіло Вас зупинить і змусить подумати, так що подякуйте тіло за попередження і зробіть висновки. А навчити Вас правильно спілкуватись Вас зі своїм тілом завжди допоможе кінізіолог.

Приєднуйся до гармонії життя.

Related Articles

3 Comments

  1. Настя
    Настя Лютий 07, 17:01

    А как связаться??

    Reply to this comment

Write a Comment

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

vpu19