Шостка.UA

Про Шосткинські церкви (з шосткинської газети «Новий час» №2(21) за 10 січня 1943 р.)

Про Шосткинські церкви (з шосткинської газети «Новий час» №2(21) за 10 січня 1943 р.)
Травень 28
23:32 2016

31-3Тяжко страждав народ за часів панування большевиків. Обдурений, пригнічений, безправний стогнав 24 роки; голодний, роззутий, роздягнений, стояв в чергах годинами, добами, роками за шматком хліба, давлячи один одного, в спеку, в мороз, в дощ і в холод. А большевики тим часом робили свої мерзотні справи і розоряли по всій Росії церкви. В одній Москві вони розорили більше 1500 церков. Скільки коштовностей, зібраних із трудових народних копійок, потрапили до рук цих зажерливих хижаків. Золото й срібло пішло на агітацію, а дорогоцінні камені пішли на прикраси Хайкам і Соркам, а сама велика частина цього народного добра потрапила до кишень Сталіна, Кагановича, Троцького і їм подібних.
В Шостці теж церкви були пограбовані й розорені; святині обідрані, начиння пограбоване… большевиками. Спочатку розорили велику Шосткинську церкву й зробили з неї червоноармійський театр, а потім і малу церкву закрили, зробили в ній майстерню з лагодження терезів, на яких безсоромно 24 роки обвішували населення…
В грудні 1941 року громада віруючих християн відкрила малу церкву і в день св. Миколи 4 грудня 1941 р. посвятила церкву й стала правити службу Божу. Народ почувши церковний благовіст, пішов з радістю до церкви, церква була повна народу. Минули роковини цієї події, зараз в Шостці турботами парафіян реставрується друга церква, колись перероблена на театр. Ремонт церкви й реставрація скоро закінчиться.
Антонов
Підготував В.Кириєвський

Повний текст статті з газети «Новий час» №2(21) за 10 січня 1943 р. читайте на київському бібліотечному сайті:
http://libraria.ua/issues_list.php/group-325/Новий-час-Шостка

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

vpu19