Шостка.UA

Сталінський сокіл Кожедуб

Сталінський сокіл Кожедуб
Червень 08
20:21 2016

kozhedybОстанній його «бойовий» виліт стався на З’їзді народних депутатів СССР в 1989 р., коли обирали генсека Горбачева в президенти. Мені запам’ятався виступ Кожедуба з прямої трансляції по радіо. Я працював тоді в Тюменській області й бачив, як там відбувалися вибори народних депутатів на цей З’їзд. Вибирали тоді вже «демократично», не з одного, як раніше, а з двох різновидів комуністів – горбатих, хто за перебудову СССР і кривих, хто проти неї. Агітація вперше велася відкрито серед людей в житлових кварталах з чорних балків, навіть, вивішували там великі червоні транспаранти з гаслами кандидатів в депутати. Голосували так само, байдуже, бо все одно на дільницях напишуть явку в 99.9 %, а депутатом стане той кривий, кого вже давно вибрали в міськкомі компартії. Їхні шістки на місцях підкажуть, зателефонують на виборчі дільниці, щоби там дописали їхньому кривому в протоколах одиничку спереду та нулик ззаду. Тож повсюдно в Тюмені перемогли криві комуністи–консерватори.
kozhedyb2Потім в Москві відбувся з’їзд депутатів, який слухали люди з радіоприймачів прямо на роботі, зокрема в конторі нафтогазовидобувного управління, де я працював. Коли почули по радіо, що буде виступати Тричі герой Кожедуб, то колеги по роботі пригадали, що він мій земляк, й буде цікаво яким комуністом є маршал – соколом чи пугалом. Таки й почули його «бойовий» командирський заклик «старчеським дребезжащим голоском»: “…Пора переходить в наступление против контрреволюционных сил. Промедление смерти подобно”… Колеги й кажуть: – з твоїм земляком Кожедубом ти теж станеш дубом, який раніше літаком возив ковбасу з Москви раз в півроку, то тепер возитимеш звідти щомісяця картоплю паровозом. Й так немає харчів в Тюменських магазинах, а скоро й зовсім не стане, бо за вказівкою Кожедуба та йому подібних запрацюють, як було за Сталіна, концтабори для контри на вічній мерзлоті Тюмені, де й досі лежать мерзлим трупом тисячі-тисяч твоїх земляків українців – «ворогів народа», етапованих туди в 1930-х роках. А маршалу й так добре в м’ясоєдовській Москві, мабуть вже забув, коли в рідну колгоспну Ображїївку їздив. Кажу колегам, що в Шостці Кожедуба ніколи не бачив, хіба що десь щось чув про нього, що він ображун, а по телевізору з трансляції з’їзду, здався він ще й злим маленьким та товстеньким.
Впевнений, що виступ Кожедубу написали сталіністи та дали йому зачитати по бумажці, бо в нього найбільше зірок сталінського сокола. По написаному спробували було діяти гекачепісти в серпні 1991 р., вже після смерті Кожедуба в Москві. Там і мав би бути в авторитеті музей Кожедуба, на вході до якого мали прокручувати його з’їздівську «речь». Так ні комуністи чомусь відкрили музей в Шостці, навіть, не в Ображіїці, щоби можна було зрозуміти, як високо залетів маршал, від горбатої демократії, від України та від своєї Ображіївки. До речі, цей виступ Кожедуба путінська Москва до шосткинського музею ще не передала, мабуть, все ще сподівається доставити його «зелеными человечками». Недарма музей розмістили в стратегічному місці, в кімнатах німецької ортскомендатури 1942 року, де фільтрували шосткинців перед розстрілом біля технікума.
В.Кириєвський

Джерело: shostka.ua

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

vpu19